כל המידע על זיהום קרקע בישראל בשנת 2022

תיאור

המציאות הנוכחית היא מציאות שבה יש מודעות הולכת וגוברת לנושאים סביבתיים, כלומר לביצוע פעולות ידידותיות לסביבה מתוך מודעות גבוהה ובחירה.

בני האדם מבינים שהיחס שלהם כלפי הטבע וכדור הארץ חייב להשתנות על מנת שאפשר יהיה להאריך ימים על פני כוכב הלכת הזה ויש אינספור פעולות שמבוצעות על ידי האנושות שיש בהן כדי לקלקל ולהרוס משאבי טבע טבעיים.

העניין החמור הוא שאין מזה דרך חזרה ומכאן המודעות הגבוהה של הצורך המיידי והמהיר בשינוי.

בין הנושאים האלה אפשר למצוא זיהום אוויר, קרקע ומים, שמירה על שמורות טבע בתצורתם הנוכחית והטבעית, הגנה על מינים שונים של בעלי חיים, לרבות אלה שעומדים בפני סכנת הכחדה וכמובן שינוי מדיניות ורגולציה שיבטיחו הגנה מפני משבר האקלים החמור.

איך הנושא של זיהום קרקע בא לידי ביטוי בישראל?

זיהום קרקע בישראל

חשוב להבין שבכל מה שקשור לנושאי איכות סביבה וזיהום סביבתי ישראל היא מדינה קטנה מאד ולמרות שבהחלט יש לה מה לשפר הרי שהשינויים הדרושים בה קשורים בעיקר לעניינים נקודתיים.

זיהום קרקע יכול להיות קשור לשפכים של מפעלים תעשייתיים וכאלה יש בישראל למכביר אך יכול גם להיות קשור להזרמת ביוב אל נחלים או לספיגה בקרקעות, בין אם בכוונה תחילה ובין אם כחלק מתקלה רחבה.

שפכים, ללא הבחנה בסוג שלהם או במרכיבים שלהם עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לקרקע ולגרום לה לשינוי של התכונות הטבעיות שלה – קרקע שהייתה פוריה תחדל מלהיות כזאת, קרקע שחלחלו דרכה מים אל מאגרים תת קרקעיים עלולה להפוך לאטומה ובלתי חדירה למי גשמים וכמובן שאי אפשר בלי להזכיר את הנזק הסביבתי לצומח ולבעלי החיים שמהווים מערכת אקולוגית בפני עצמה בכל פיסה שמבקרים בה.

למרות המודעות הגבוהה עדיין אין אכיפה ושמירה נאותות שיכולות להציל שטחי קרקע עצומים בישראל ומכאן הצורך באנשי מקצוע לצרכי ניטור והגברת המודעות.

זיהום קרקע הפיך ולא הפיך

בהחלט יש מקרים שבהם זיהום הקרקע אינו הפיך אך לא כל המקרים כאלה.

חברות כמו LDDtech שפועלות בתחום הסביבה יכולות לבצע ניטורים וניתוחים שיגלו ממה מורכבת הקרקע, מה שיעור הזיהום במדגם מייצג שיבוצע והאם ניתן לנקוט בפעולות שיחזירו את המצב לאחור, יחזירו את הקרקע למצבה הקודם הטוב והפורה או שמא יש צורך בניהול אחר של כל סיטואציה בנפרד.

חשוב מאד להמשיך ולהעלות את המודעות לנושאי הזיהומים השונים, שכן לכל אדם ואזרח במדינה יש את האפשרות לתרום את חלקו להפחתת תוצרי הזיהומים ובמאמץ משותף שבעקבותיו גם תבוא רגולציה מחמירה יותר – אפשר יהיה לדעת שכל מי שחי כאן עושה כמיטב יכולתו להשפיע על המצב.

המאמר נכתב בחסות LDDtech, חברה מובילה לשיקום קרקע ומי תהום. 

ניתן למצוא פרטים נוספים באתר החברה https://www.lddtech.com/.

Rate this post